Select Page

Poslední rána pro CVČ Pavučina. Věřitelé dali stop stav

Poslední rána pro CVČ Pavučina. Věřitelé dali stop stav

„Minimálně od prosince 2017 věděli o nesolventnosti generálního dodavatele stavby, přesto problém neřešili včas. Teď již někteří věřitelé zakázali platby faktur na jeho účet. Peníze za odvedenou práci tak pravděpodobně neobdrží ani nasmlouvaní subdodavatelé. Práce na výstavbě CVČ Pavučina tím nyní definitivně končí. A pravděpodobně se hned tak neobnoví,“ zlobí se na vedení radnice zastupitel Jiří Kadrnka (ODS).

Projekt vyvolává mezi občany diskuze od konce srpna, kdy vznikl billboard s představiteli vedení města u stavby CVČ se sloganem „pracujeme pro Hustopeče“. Záhy se na sociálních sítích objevila jeho parafráze do podoby Bořka stavitele a jeho pomocnice Týny.

Přestože v zářijovém vydání Hustopečských listů byl uveden termín dokončení stavby do konce října 2018, na zastupitelstvu 13. 9. 2018 vyplynulo z diskuze, že termín dokončení bude nejdříve na jaře 2019, ale přesněji ho není možné určit.

Nyní lze předpokládat vypovězení smlouvy s generálním dodavatelem a nové výběrové řízení. To se může protáhnout na dlouhou dobu. Dokončení stavby za zhruba 30 milionů korun je nyní v nedohlednu a potvrzují se tak dlouhodobé obavy zastupitelů o neschopnosti vedení problém řešit. „Na naše dotazy o termínech dokončení nikdo z vedení města opakovaně neodpovídal, nebyly nám předkládány pravdivé informace. Tuto vědomou kamufláž vedení města směrem k zastupitelům a především voličům považujeme za velmi neseriózní,“. Dokonce ani na písemný dotaz jaký bude další postup ve věci stavby CVČ nedostáváme jasné odpovědi a o aktuální situaci vedení města a CVČ mlčí,“ zdůraznil zastupitel Libor Sadílek (ODS).

Kdyby se podle něj problém řešil včas, stavba mohla být už dokončena. Stovky dětí a jejich rodičů si tak na otevření centra počkají ještě hodně dlouho. „Námi oslovení nezávislí stavební odborníci odhadují, že místo termínu původního dokončení srpna 2018 to bude nejméně do konce června 2019,“ zakončil Jiří Kadrnka.

-kuk-
Vizualizace: archiv města Hustopeče