Select Page

„Můj profesní život směřuje k hudbě, umění a lehce k politice,“ říká Hana Pregrtová

„Můj profesní život směřuje k hudbě, umění a lehce k politice,“ říká Hana Pregrtová

Vedoucí a učitelka v hudební škole, ale také zpěvačka a moderátorka. O práci, zájmech i komunální politice jsme si povídali s hustopečankou Hanou Pregrtovou. 

Posledních asi 13 let vedeš pobočky soukromé hudební školy. Co Yamaha nabízí?

Roste zájem o kurzy pro děti od 4 měsíců zaměřené na vnímání hudby, změnu rytmu, apod. Děti školního věku učím hru na el. klávesy a populární zpěv. Pracujeme s odlišnými metodami než klasické ZUŠ, např. skupinová výuka, díky které odbouráváme trému a zvyšujeme motivaci. Aktuálně mám pobočky v Hustopečích, Čejkovicích a Židlochovicích.

Kromě toho také zpíváš a moderuješ, je to tak?

Ano, 10 let hraji a zpívám s moderní kapelou, která je pro mě srdcovou záležitostí. Kromě toho se věnuji moderování různých akcí. Jsem sportovní hlasatelkou mistrovství české republiky v mažoretkovém sportu, ráda spolupracuji na hustopečských kulturních akcích, jako jsou i Burčákové slavnosti, ale i spoustu dalších mimo naše město i region. Velkou zkušeností byla práce v regionálním rádiu. Je to organizace a práce s lidmi a mezi lidmi, to mne naplňuje.

Tvým velkým koníčkem je také víno. Stála jsi u obnovy Vinařského plesu a Hustopečského vinařského bratrstva. Jak tato myšlenka vznikla?

Dlouho jsem měla v hlavě myšlenku obnovy prestižního vinařského plesu, který se v Hustopečích v minulosti konal, tehdy jako ples města. To se nám, s vygenerovanou skupinou vinařů, nakonec povedlo a máme za sebou úspěšné dva ročníky.  Díky tomu se podařilo oprášit fungování Hustopečského vinařského bratrstva a rozšířit jeho členskou základnu, z čehož mám velkou radost. Myslím si, že místní vinaři si zaslouží být více vidět a slyšet.

Proč ses rozhodla zůstat v Hustopečích?

Hustopeče jsou moje srdcová záležitost, moje rodné město. Mám tu rodinu, která je pro mě prioritou. Myslím si, že město má hodně co nabídnout a je to ideální místo pro rodiny s dětmi s dobrým dojezdem do velkých měst. Mám ráda kulturu a tradice, ale myslím si, že je potřeba je posouvat do dnešní doby. Je to jako s architekturou, dnes také nestavíme barokní kostely. 🙂

Co tě vedlo k rozhodnutí zapojit se do komunální politiky?

Do komunální politiky jsem se zapojila už minulé volební období. Ráda bych se podílela na rozvoji našeho města a pravice pro mě byla jasnou volbou. Mám trošku pocit, že rozvoj v Hustopečích stagnuje, včetně kultury. Je možné ponechat tradiční prvky akcí, ale dát jim šťávu, nový vítr apod. Také si myslím, že město potřebuje jasný koncept a vizi. Jsem člověk aktivní a ráda bych, aby i naše město bylo aktivní.

 -kuk-
Foto: Alena Oršoničová