Select Page

Vilma o industriální zóně

Vilma o industriální zóně

Milá redakce,

 tak jsme s Růžou koukaly, že jste ten můj dopis, co jsem Vám onehdy poslala, dali do těch vašich novin do počítače. To jen abyste věděli, že to víme a že i my starší lidi s tím počítačem umíme. Toník říkal, že je to prej už i na nějakým tom fejsbůku, ale to neumíme ještě ani pustit. Holky z pekárny říkaly, že je to hrozná drbárna…, tak ani nevíme, jestli je to pro nás….

 No, tak jsem říkala Růžo, my jsme už něco jako ty investinaivní novináři, což je dneska dost nebezpečný… Už jsme si i říkaly, že raději nic už říkat a už vůbec psát nebudeme. Jenže pak jsme si zase řekly, že to co nám tu pohoršeně vykládala ta Klecandrová, bychom si pro sebe nechat neměly, aby to věděli i všichni lidi z Hustopeč, prostě Hustopečáci… Klecandrová říkala, že ten její zeťák, co si občas někde přihne a hlavně když je to zadarmo, tak se nedávno stavil u kamaráda ve Starovicích ve sklepě.

 Že prý to byla celkem pohodička a vína dost, ale pak tam došli i nějací ti jejich starovičtí politici a jak se pilo, tak šla řeč. No, on byl hlavně špatnej, že si z něj začali dělat, jako z Hustopečáka srandu. Prej, co ty Hustopečáku, už nám šetříš na kruháč a silnice pro naši industriálku -chachacha? Normálně se mu posmívali… Prej, že hustopečáci budou muset za svý prachy i rozšířit čističku odpadních vod. Smáli se, až se za břicha popadali, no chápete to? Prej že už vedení města řeší, kam by vlastně šla ta čistička rozšířit, protože tam kde je se toho už moc rozšířit nedá.

 Taky říkali, že to od nich byl mazanej nápad, tu svou industriální lokalitu v tom jejich uzemním plánu Starovic, dát hned na kraj katastru k Hustopečím. Říkali, že jim ta zóna nijak neublíží, nebudou na ni ani vidět, nic je nebude stát a budou jen vybírat ty peníze a už přemýšleli, co si za ně ve Starovicích všechno pořídí. Prej ani nečekali, že by jim to ti hustopečtí tak sežrali a dokonce do toho začali aktivně strkat své peníze z rozpočtu města. Prostě to bylo divný i jim, ale v tom opileckým rauši se smáli, až se za břicha popadali a říkali, že Hustopeče jsou už úplnej Kocourkov. Taky říkali, že to jejich vedení města…, tím ale mysleli to naše z Hustopeč, chápete to? No, jako že jsou fakt dobří. Prej se ještě chlubí, jak na Westfálce, tím že jim prodali jakýsi kus pozemku vedle té jejich haly, vydělalo město milióny. Chápete to? Oni obrali hustopečskou firmu o peníze, protože kdyby si to ta Westfálka koupila rovnou od vlastníků, tak by opravdu asi dost ušetřila, že?

 Tak já nevím a Růža říkala, že taky neví? Já už myslela, že to těma 30-ti miliónama do kruháče a pozemků, co chtějí z našich peněz utratit, snad skončí, ale asi je to jen začátek. Kdo ví, co bude stát ta čistička a roury a kdo ví, co ještě vymyslí, že je potřeba. Na kolik ta hloupost obecní kasu vlastně opravdu vyjde? Já vám řeknu jedno a to neumím moc počítat – bude to hodně a možná i víc….

Růža říkala, Vilmo, proč neřeknou, co za tím opravdu je, aby se nám všichni nesmáli a pochopila jsem to i já stará bába. Já na to Růžo, to jsi uhodila hřebíček na hlavičku. Jenže, můžou to vůbec říct??? Co když je to tajný? Růža prej, že to není možný, no jako ty tajnosti, když byli zvolení. Ona Růža, je někdy strašně naivní…

 Tak Vám povím, že mě už přešla chuť i na to kafčo. Půjdu se dneska raději projít po městě a snad přijdu i na jiné-letní myšlenky.

 Vaše Vilma