Select Page

„Třetí narozeniny oslavíme třetím pivem zdarma,“ říká Marcela Matochová

„Třetí narozeniny oslavíme třetím pivem zdarma,“ říká Marcela Matochová

Hradní pivovar v Hustopečích v nejbližších dnech oslaví třetí rok od svého otevření. Za tu dobu se ho naučili navštěvovat turisté i místní. V příjemném prostředí hospůdky můžou ochutnat piva připravená přímo majiteli. O novinkách a plánech jsme si povídali se sládkovou Marcelou Matochovou.

 

Patnáctého dubna oslavíte třetí narozeniny. Plánujete něco speciálního?

Žádnou oslavu neplánujeme, ale hosté se můžou těšit na každé třetí pivo zdarma.

 

Jaká piva vaříte?

Spolupracujeme se Schrott Brewing Company, pro kterou připravujeme aly [vysl. ejly] (svrchně kvašená piva typická svou ovocnou vůní a svěží chutí, pozn. redakce). Vaříme pět druhů piv pro bar Schrott na Křenové ulici a klub Desert na Rooseveltově. Výroba pro náš pivovar tady v Hustopečích je zaměřená spíše na klasické ležáky. Chceme se držet standardu, na který jsme v Česku zvyklí a to jsou právě piva plzeňského typu.

 

Na Slavnosti mandloní jste vařili mandlový speciál. Jak ta myšlenka vznikla?

Chtěli jsme podpořit Katku Kopovou (hustopečská Mandlárna, pozn. redakce), která se ve městě snaží rozšiřovat sortiment z mandlí. Přestože jsme recepturu namysleli sami, příprava piva trvá měsíc a tak nezbývalo než čekat na výsledek. Výslednou chuť a barvu totiž úplně neovlivníte.

 

Jaké byly ohlasy? Plánujete ho zařadit do nabídky?

Ohlasy byly úžasné, během Slavností mandloní a vína jsme téměř celou várku vyprodali. Podařilo se nám vytvořit lehké pivo se zajímavou chutí a krásnou červenou barvou.  K ochutnání bylo i pro návštěvníky veletrhu Techagro v Brně. Odsud máme také velmi pozitivní ohlasy. Zvažujeme, že znovu mandlový speciál připravíme na letní prázdniny.

 

Co vás v nejbližší době čeká?

Plánujeme otevřít zahrádku a pivovarský penzion. V rámci tohoto otevření bychom byli rádi, kdyby ubytovací kapacity v Hustopečích více spolupracovaly a navzájem se nebály dát doporučení na „konkurenci“ v případě, že mají obsazeno nebo doporučit kuchyni někoho jiného. V tomto ohledu podle mě málo táhneme za jeden provaz.

-kuk-
Foto: Archiv Hradního pivovaru