Select Page

„Snažíme se dostat děti od mobilů,“ říká Antonín Grůza

„Snažíme se dostat děti od mobilů,“ říká Antonín Grůza

Budokan Hustopeče, je součástí místního spolku Asia Budo Center. Tato nezisková organizace, uspořádala v pořadí druhý, klubový turnaj mládeže v karate. Ve spolupráci s DDM a ZŠ Komenského, se v sobotu 7. dubna 2018 v dopoledních hodinách stala tělocvična školy místem porovnávání dovedností v japonském tradičním karate Goju Ryu.

Budokan Hustopeče funguje již řadu let a zakládá si na cvičení a radosti z pohybu.
Snažíme se děti a mládež motivovat v pohybu. Každý asi zná „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.“
a my se tímto heslem také řídíme. V současné době má oddíl 27 studentů od 10 do 21 let. Našim hlavním úkolem, je mládež dostat od mobilů, tabletů a herních konzolí. Proto jsme minulý rok došli s nápadem, všem trochu výcvik okořenit a proto vznikl tento komorní turnaj.

Celé akce se účastnilo 18 studentů ve čtyřech kategoriích. První se jmenuje Agility, kde děti běhají přes různé překážky na čas.  Druhá je Kihon Ido, kde studenti předvádí techniky v pohybu. Třetí částí jsou Kata, předepsané formy – sestavy proti neviditelným protivníkům. Poslední v řadě je Kumite, což je sportovní zápas podle pravidel.

Všichni účastnici dostali pamětní list, první tři místa dostali diplom, medaili. Jako bonus bylo první místo, kde v každé kategorii dostal výherce malého zlatého karatistu. Všichni byli spokojení a měli radost z příjemně stráveného dne v pohybu.

Děkuji všem za účast a nasazení. Všichni se snažili a držíme palce na další cestě nejen v bojovém umění, zhodnotil vše Antonín Grůza, předseda spolku a šéf instruktor Budokan Hustopeče.

Fotografie: archiv Asia Budo Center, z. s.