Select Page

Nová rubrika: Co si myslí Vilma z ulice?

Nová rubrika: Co si myslí Vilma z ulice?

Nová rubrika „Co si myslí Vilma z ulice“ přináší satirou zabarvené oddechové čtení a jednoduchý pohled na věci, které se v Hustopečích dějí. Budeme se v příspěvcích zamýšlet nad tématy, o kterých se ve městě mluví a občas zatím jen „šeptá“.  Formát “Vilma“ je nás všech, autorem příspěvku bude vždy někdo z redakce nebo z našich dopisovatelů s jehož názorem se ztotožníme.

 

Vážení,
jsem jen obyčejná ženská, která občas něco zaslechne na ulici, nebo se dozvím, když někdo dojde k nám do pekárny na kafíčko. Třeba Růža. I stará Klecandrová má taky občas něco zajímavýho, ale to víte, moc se nemusíme, tak to beru s rezervou. Proč vám píšu?

Dostaly se mi do ruky ty vaše Hustopečské noviny. Tak jsme to s Růžou nakonec vyhodnotily, že je to moc dobře, že jsou tady a ti naši radní i s tou naší Hankou mají to jak se říká zrcadlo…, že? Prostě lidi si konečně přečtou i něco jinýho, než to, co ti noví konšelé pustí do Hustopečských listů. Pořád ještě je tu snad svoboda slova, tak proč nenechat zaznít i jiný názor, no ne?

 Podívejte, já proti Hance nikdy nic neměla. To jako fakt ne. Je to taková milá holka. Dokud učila na gymplu tu ruštinu a nějakou tu výchovu, tak jsem o ní skoro ani nevěděla, nebo jen že zpívá na Vánoce u stromku a občánkům na vítání a tak… Nééé, že by se mi ten její zpěv tak líbil, ale bylo to takové docela milé až roztomilé. Stejně to někdo dělat musí, tak když Hanka ráda zpívá, tak proč ne? Jenže ona ta holka chtěla být starostkou a nakonec se jí i stala. To mi ale už hlava nebere. Né, že bych jí to nepřála, ale myslela jsem, že je víc soudná. No, už je to tak. Však za chvíli budou volby a lidi přeci nejsou blbí, no né???

Mám toho k těm věcem, o kterých i píšete v těch vašich novinách víc. Napadá mě ledasco, ale to třeba příště.

Vaše Vilma z ulice

 

Autor karikatury: Filip Škoda