Select Page

Je libo bagetu nebo kávu? Svačiny Ondřeje Lista nahradily bufet na gymnáziu

Je libo bagetu nebo kávu? Svačiny Ondřeje Lista nahradily bufet na gymnáziu

Problém v podobě chybějícího bufetu nebo automatu na kávu si umí žáci místního gymnázia velmi rychle vyřešit. Student druhého ročníku Ondřej List začal pro spolužáky připravovat svačiny a vařit kávu.

„Moje svačiny vždycky kamarádům chutnaly, proto jsem je po zrušení školního bufetu zkusil připravit ve větším množství a nabídnout ke koupi,“ začíná své vyprávění Ondra. Pokus se ujal a on tak několik dalších měsíců připravoval denně asi dvacítku porcí.

„Během dopoledne jsem posbíral přes Facebookový profil Svačiny Ondřeje Lista objednávky, po škole nakoupil suroviny a doma jsem se pak několik hodin věnoval přípravě obložených baget a ovesných kaší s ovocem,“ popisuje. Z časových důvodů a po dohodě s vedením školy musel svůj podnikatelský záměr koncem roku ukončit.

Když ale na přelomu roku dočasně z gymnázia odvezli automat na kávu, nový projekt byl na světě. „Doma jsem si půjčil kávovar, nakoupil kelímky a další potřebné příslušenství a začal jsem ve škole prodávat kávu,“ říká Ondra a s úsměvem dodává, že občas mu pro množství zájemců jsou i „velké“ přestávky krátké.

Díky své aktivitě si našetřil na koupi vysněné motorky a plánuje další projekty tohoto typu. „Zjistil jsem, že mě práce s lidmi naplňuje a rád bych se jí do budoucna věnoval,“ uzavírá.

-kuk-

Foto: archiv Ondřeje Lista