Select Page

„Hlavní je tančit srdcem, úspěch potom přijde sám,“ říkají gymnazisté Marie a Michal

Marie Knápková a Michal Furch tancují zhruba 10 let. Poznali se v taneční skupině Lady Stars, kterou pod hustopečským gymnáziem vede Mgr. Věra Komoňová. Nyní se pod novým názvem Danceversity Hustopeče věnují tanci a tvorbě choreografií.

 

Co pro vás znamená tanec?

Marie: Tanec je můj koníček i vášeň už asi 11 let, začala jsem s nástupem do školy. Z domu mám velkou podporu, proto jsem se pustila i do trénování dětí a tvorbě sestav. To mě velmi baví. Díky Danceversity máme možnost zkoušet různé taneční styly (hip hop, dance art, roztleskávačky apod., pozn. redakce).

Michal: Já tancuji od školky, začínal jsem v mažoretkách. Tanec je můj hlavní koníček, přestože je hodně časově náročný, naplňuje mě. Chtěl by se tanci věnovat i do budoucna, ale největší možnosti jsou ve větších městech.

 

Co vás letos čeká?

Marie: Několikrát týdně se scházíme v tělocvičně gymnázia a trénujeme. K tomu navíc máme speciální víkendové tréninky a soustředění. Četnost závisí na tom, o jakou věkovou skupinu se jedná.

Michal: V neděli 8. 4. se uskuteční soutěž Region Czech Dance Masters v Brně, kterou nám začíná sezóna. Další soutěže potom budou probíhat až do září, kdy taneční sezóna končí a bude nás čekat půl rok plný tvorby nových sestav a příprav. Ročně máme desítku nových sestav, k tomu nějaké sólové sestavy.

 

Co považujete za svůj největší úspěch?

Marie: Co se týče úspěchu skupiny, tak velmi ráda vzpomínám na spolupráci s londýnským Studiem 68. Což jsou profesionální tanečníci, kteří nás velmi inspirovali. Za největší osobní úspěch považuji bronzovou medaili z mistrovství světa v sólové kategorii mažoretek.

Michal: Velkou radost mi udělalo umístění na druhém místě na mistrovství světa v sólové kategorii. A také letošní ocenění za třetí nejlepší choreografii v regionu v kategorii dance art.

 

-kuk-
Foto: archiv Danceverstity

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy na videa: