Select Page

Vinný sklep u Otáhalů

Vinný sklep u Otáhalů

Vinař a degustátor Ing. Karel Otáhal z Hustopečí se může pyšnit dosahem, kterého víno z jeho vinařství dosáhlo. Pochutnával si na něm už prezident Václav Havel a na Pražském hradě, Ministerstvu zahraničních věcí a velvyslanectví v Paříži je jedním z dodavatelům dodnes.

Jak taková spolupráce vzniká?

Tím, že jsi ve správný čas na správném místě. Byla to souhra náhod, k nám do sklepa začali jezdit členové hradní stráže a díky nim se vína dostala na Hrad. Při různých ochutnávkách a prezentací se naše víno dostalo  na Ministerstvo zahraničí a odtud byl jen kousek  na Český den do Monaka. Prezentace vína je podle mého názoru důležitá. Nikdy nevíš kdo naše vína ochutná a kam se až vína mohou dostat. Je pravdou,že víno sbližuje a já díky vínu poznal spoustu skvělích lidí.

Přizpůsobuješ vína těmto velkým zákazníkům?

Samozřejmě, přizpůsobujeme se požadavkům dlouhodobých zákazníků. V praxi to potom vypadá tak, že například Veltlínské zelené děláme jako suché, polosuché a polosladké víno. Jinak to snad ani nejde. Prezentovat  suchá vína lidem co mají raději ta nasládlejší je chyba. Je důležité aby si zákazník vybral a proto nemůžu zůstat jen u suchých vín.

Ty sám ale díky vínu také hodně cestuješ, je to tak?

Ano, po vysoké škole jsem  se naplno zapojil do výroby vína a degustace. Složil státní a mezinárodní degustační zkoušky (v ČR má jen asi desítka osob – pozn. redakce) a díky nim jsem cestoval jako degustátor po světě. Přidanou hodnotou pro mě je, že takto získávám inspiraci co se metod zpracování a výroby vína týče. Dnes je na cestování  méně a méně času a tak jsem rád za každou akci s přáteli u skvělého vína.

Jak bys charakterizoval vaše vinařství?

Snažíme se stále fungovat jako rodinné vinařství. Dcera teď studuje vinařinu na střední škole a zkouší už doma vyrábět vlastní vína.  Bylo by skvělé  mýt nástupce. Manželka složila úspěšně degustátorské zkoušky a zapojila se do výrobního procesu naplno. Ale zapojují se všichni členové rodiny. Bez nich bych to  sám těžko zvládal. Pomáhá celá rodina jak ve sklepě tak při zelených pacech ve vinohradě. Velkou část práce ve vinohradu zvládá i táta to je velká pomoc.

Vína zpracováváme tradičně a vyrábíme jen tzv. selská vína (víno kvasí přirozeným způsobem na vlastních kvasničných kalech, bez přidávání kvasinek – pozn. redakce). Navazujeme tak na rodinnou tradici z roku 1830.

Vinohrady máme vlastní na Hustopečsku, a z  pronajatých hrozny nakupujeme . Aktuálně děláme asi 18 odrůd. Odrůdy které nejsou ve výsatbě dokupujeme. Vína máme v Rakvicích a v Hustopečích. V Hustopečích je sklep zatím hlavně degustační, ale letos plánujeme jeho rozšíření.

Kde můžeme vaše víno ochutnat?

V Hustopečích můžou zájemci ochutnat přímo u nás ve sklepě. Každoročně se účastníme letních otevřených sklepů a stánek máme i na slavnosti Mandlí a vína. Letos poprvé v rámci Hustopečského vinařského bratrstva i Masopustu. Mimo Hustopeče jde naše víno koupit asi ve dvacítce vinoték a restaurací.

-kuk-