Select Page

„Češi už chtějí spát kvalitně,“ říká majitel firmy Štach

„Češi už chtějí spát kvalitně,“ říká majitel firmy Štach

Záleží lidem na tom, jak spí?

Poslední dva roky přicházejí zákazníci, kteří chtějí spát kvalitně a ptají se po českých výrobcích. Přál bych si, abychom podporovali naše kvalitní výrobce a výrobky, protože velké řetězce jim po stránce služeb nemohou konkurovat. Prioritou naší firmy je individuální přístup k zákazníkovi.

Jak jste se dostal k výrobě masivních postelí?

Od roku 1995 se věnuji vývoji konstrukcí a designu nábytku, z toho značnou část restaurátorství starosvětského nábytku, které mě přivedlo k výrobě postelí s dlouhou životností. S vývojem trhu, kdy internetové obchody tlačí dolů ceny na úkor kvality, jsme se rozhodli pro změnu a založili ochrannou známku, pod kterou vyrábíme naše postele. Snažil jsem se do nich vložit veškeré své znalosti včetně Feng Shui. Nazvali jsme je „Postele na 100 let“, protože věřím, že pokud má nábytek svoji kvalitu, duši a pevnost, může sloužit po několik generací, tak, jak tomu bylo dříve.

Čím jsou vaše postele jiné?

Vydrží desetiletí bez vrzání a to díky tomu, že používáme rostlý masiv a dřevo sušíme pomalu. Zúžili jsme obchodní síť na cca 40 prodejců, kteří chtějí prodávat kvalitní nábytek, který není dostupný na internetu a jeho přidanou hodnotou je servis a služby spojené s prodejem a údržbou i po záruce.

Co vás letos čeká?

Letos bude hlavním cílem uvedení nové kolekce, kterou budeme v dubnu prezentovat na veletrhu v Brně. Tato kolekce bude mít výrazně osobitý design. Dále chceme v tomto roce rozšířit služby pro naše zákazníky.

Vystudoval jste umění Feng Shui. Jak spolu souvisí se spánkem?

Není to jen o správném rozložení bydlení do sektorů, ale také osobním magnetismu a o sladění domu nebo bytu s jeho majitelem. I sama postel, její materiál, tvar a umístění může ovlivnit charakter člověka. Například jako velmi oblíbený designový prvek nabízíme našim zákazníkům ručně vkládané drahé kameny do čela lůžka. Odpovědi na nejčastější dotazy našich zákazníků jsem sepsal do brožur, které jsou ke stažení na našich webových stránkách www.postele-stach.cz. Zájemci tam najdou také blog a články o spánku.

-kuk-