Select Page

Desátý ročník Masopustu nabídne desítku vinařů

Desátý ročník Masopustu nabídne desítku vinařů

V sobotu 3. února se na ulici Na Hradbách uskuteční jubilejní desátý ročník Hustopečského masopustu. V programu najdete jako již tradičně průvod masek, tombolu, otevřené sklepy a také několik novinek.

Akce bude zahájena v 10 hodin dopoledne lidovým vypravěčem Frantou Uhrem a průvodem masek. Seřadiště bude jako každoročně před vinným sklepem Aurora. K tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Denica ze Šardic. Šestice hudebníků v čele s cimbalistkou Lenkou Cápkovou nabídne nejen lidové písně, ale také klasické a moderní skladby.

Před polednem proběhne slosování tomboly, ve které nebudou chybět  jak vína od místních vinařů, tak také hodnotné ceny. Výtěžek tomboly bude jako každoročně věnován na dobrou věc.

Návštěvníci se můžou těšit také na bohatou nabídku otevřených sklepů, které se otevřou v poledne. Jedná se o Vinařství AURORA, Vinařství u Harmáčků, Vinařství Sedláčkovi, Vinný sklep u Otáhalů, Vinařství Sadílek, Vinařství Rustikal, Vinařství Košulič, Vinařství Václav, Vinařství U Vrbů, První vinařská a Vinný sklep Fialka na Turhandlích. Každá maska navíc obdrží skleničku a koštovací lístky zdarma.

Pomyslnou třešničkou na dortu pak může být rozvoz po Hustopečích zdarma, který v čase 10-17hod nabídne sponzor akce společnost FUN Taxi Hustopeče.

-kuk-