Select Page

Centro nabídne šestichodové menu. Už 2. února

Centro nabídne šestichodové menu. Už 2. února

V pátek 2. února se v restauraci Amande ve Wine Wellness Hotelu Centro (brzy už Hotelu Amande) uskuteční v pořadí již druhý gastro večer. Událost, během které si návštěvníci pochutnají na šestichodovém menu a stejném počtu kvalitních vín od místních vinařství.

„Akce začne v 18 hodin a pro podtrhnutí atmosféry bude během celého večera hrát jazzovo-swingová kapela. Počet míst je omezen, proto doporučujeme rezervaci,“ říká marketingová manažerka hotelu Barbora Ryzí.

Menu sestavili přátelé a šéfkuchaři David Viktorin a Vilém Harašta, který je současně šéfkuchařem hotelové restaurace. Vybrané chody jsou navíc ochutnávkou z nového jídelního lístku, který bude pro hosty k dispozici od února.

„Mandle a víno jsou základní kameny naší restaurace, wellness i celého hotelu. Restaurace Amande je navíc zaměřená na tradiční moravskou kuchyni v moderním pojetí a se špetkou Francie,“ dodává.

Každý z pokrmů bude doplněn vínem z vinařství Sonberk, Václav nebo Domaine Hrabal. Jejich zástupci budou svá vína sami představovat. „Vybrali jsme vinařství, ke kterým máme blízko. Sonberk patří k našim stálicím na vinné kartě, Václav je nám blízko nejen polohou a plánujeme je do stálé nabídky zařadit a vína z Domaine Hrabal jsme zařadili jako takovou specialitu, kterou není možné běžně ochutnat,“ uzavírá Ryzí.

-kuk-

Foto: archiv Hotelu Centro