Select Page

„Spolupráce s Etou byla zábava i výzva,“ říká Vendula Svobodová

„Spolupráce s Etou byla zábava i výzva,“ říká Vendula Svobodová

Foodblogerka a studentka oboru Chemie a technologie potravin univerzity Mendelovy Vendula Svobodová z Hustopečí připravila pro společnost Eta tři kuchařky na míru jejich spotřebičům. Jak taková spolupráce probíhá, se dočtete v rozhovoru.

Jak začala tvoje spolupráce s firmou Eta?

Pracovala jsem v té době ve farmářských potravinách Sklizeno jako technolog. Dodávali jsme pro Etu superpotraviny pro jejich nový smoothie mixér. Spolumajitel Sklizena, který věděl, že je vaření mým koníčkem mi nabídl, jestli bych k tomuto mixéru nechtěla napsat kuchařku. Byla to pro mě velká výzva, ale zároveň mě to bavilo. Vznikla brožura pojmenovaná hRAWě zdRAWě, která obsahovala recepty na ovocné a zeleninové koktejly, domácí mléka, těsta apod.

Nyní máš za sebou už celkem tři projekty. Jaké byly ty další dva?

Druhá spolupráce se týkala přípravy kuchařky pro multifunkční domácí robot a poslední projekt, který skočil letos v září, byl k pečence (obdoba remosky – pozn. redakce).

Jak spolupráce probíhá?

Kompletní příprava kuchařky zabere asi rok, moje práce je zhruba na čtvrt roku. Recepty vybíráme tak, aby umožnily co největší využití spotřebiče, byly připravované ze snadno dostupných produktů a je důležité, aby kniha byla různorodá. Obecně taky dostávají přesnost recepty, které vypadají dobře na fotkách.

Dá se kuchařka koupit?

Zatím bohužel ne. Standardně slouží jako dárek ke spotřebičům, pro které byla připravena a občas bývá jako dárek k předplatnému kulinářských časopisů. Výjimkou je kniha zdRAWě hRAWě, kterou prodávalo i Sklizeno.

-kuk-


Foto: archiv Eta a archiv Venduly Svobodové