Select Page

Názory gymnazistů: Kam teď? Aneb mladí na holičkách…

Názory gymnazistů: Kam teď? Aneb mladí na holičkách…

I přes veškeré snahy města Hustopeče vylepšit zdejší poměry pro vyžití, se stále polovina zdejších mládežníků potlouká parky beze smyslu.

Zatímco si všichni stěžují na hlasitou muziku a smích , který ruší noční klid, mladiství jsou nespokojeni, že tu není co dělat.

Otázkou však zůstává, co přesně by zlepšilo tuhle situaci.

Zavděčit se každé dušičce je zcela nemožné, ale myslím, že by každého potěšila útulná kavárnička, se spoustou polštářků, poklidnou hudbou a s příjemnou atmosférou. Odpoledne by ji využili dojíždějící studenti, kteří potřebují  počkat na autobus a čas, který by strávili poflakováním se na nádraží, můžou využít v kavárně na pokec se svými kamarády.  Tohle místo by se hodilo i spoustě dospělým, kteří mají spoustu času a potřebují pracovat na svém laptotu. Nebylo by to místo jen pro pití kávy a povídání, mohlo by tu být i připojení k internetu, zásuvky pro věčně vybité elektronické přístroje a spousta dobrého domácího jídla počínaje tousty až po sladké dobroty, které by nebyly od věci.

Nacházelo by se tam menší pódium, na kterém by v páteční večery mohli vystupovat zdejší umělci. Ať už je to kluk ze střední co hraje na kytaru nebo holka přednášející svoji poezii. Myslím, že tohle by obohatilo kulturní stránku města a dalo možnost vyjádřit se spoustě lidí.

Ta představa je zatím pouhou idejí, ale kdoví, třeba někdo vyslyší hlas mladistvých.

Barbora Štýblová 18let a Tereza Grůzová 17let