Select Page

Stovka posluchačů se zúčastnila debaty Dejdara a Fialy

Stovka posluchačů se zúčastnila debaty Dejdara a Fialy

V úterý 10. října se na hotelu Centro uskutečnila talk show herce a moderátora Martina Dejdara a profesora a předsedy ODS Petra Fialy. Kdo by čekal nudnou politickou debatu, mýlil by se. Témata byla řazena dle abecedy a vlastními podněty k diskuzi mohla přispívat také téměř stovka posluchačů. Dvouhodinovou diskuzi Dejdar moderoval humorem sobě vlastním a prokládal ji historkami i zpěvem. Oba hosty jsme poté krátce vyzpovídali.

Proč jste si pro svou talk show vybrali Hustopeče?

Fiala: Přišlo nám to přirozené, Hustopeče jsou jedním z významných míst na jižní Moravě. Já sám sem poměrně často jezdím a mám tu politické přátele. Nyní můžu říct, že dnešní hojná účast a skvělé publikum nám potvrdily správnost tohoto rozhodnutí.

Vy jste letos, pane Fialo, navštívil Burčákové slavnosti, je to tak?

Fiala: Ano, je to pravda. Procházel jsem se po slavnostech a také jsem navštívil některé vinné sklepy a vinaře. Velmi mě potěšily reakce lidí, kteří mě zastavovali, ať už pro podpis, pozdravení nebo s přáním úspěchu ve volbách. To pro mě bylo velmi pozitivní a povzbuzující.

 Vy, pane Dejdare, jste v Hustopečích poprvé?

Dejdar: Samozřejmě tuto oblast znám a mám to tu velmi rád, ale abych pravdu řekl, nejsem si jistý, jestli jsem už Hustopeče navštívil. Za to ale vím, že se sem určitě vrátím. Obdržel jsem pozvání na relaxační víkend na hotelu Centro a rád jej přijmu.

Jaké jsou vaše plány na podzimní měsíce?

Fiala: To se ukáže 21. října večer, až budou známy výsledky voleb. (smích) Doufám, že se mé plány budou skládat z debat ohledně sestavení vlády a plánování dalších kroků. Kromě toho se dle časových možností chystám věnovat výuce na univerzitě, tak jako doposud.

Dejdar: Mě samozřejmě čeká také práce, která se částečně odvíjí i od výsledků voleb.  Politická situace podle mě ovlivňuje, co bude člověk dělat, jestli ho práce bude bavit a jak budou vyrůstat jeho děti. Pevně věřím, že pravice zvítězí a budu moct nadále a s chutí pokračovat ve své práci, která mě nesmírně baví a naplňuje.

-kuk-

Foto: Veronika Kuklová