Select Page

„Komenda“ je pro mě srdeční záležitost. Říká dnes už bývalý Zastupitel Miroslav Patloka

„Komenda“ je pro mě srdeční záležitost. Říká dnes už bývalý Zastupitel Miroslav Patloka

Ředitel Základní školy Komenského se po téměř čtyřech volebních obdobích rozhodl rezignovat na post Zastupitele města. V rozhovoru vysvětlil, jaké byly důvody jeho rozhodnutí a čemu se aktuálně věnuje v osobním i profesním životě.

Na zářijovém zasedání Zastupitelstva města jste oficiálně podal svou rezignaci na post Zastupitele. Co Vás k tomu vedlo?

Především zdravotní stav. Během prázdnin jsem musel řešit velké zdravotní problémy způsobené hlavně stresem, a to mě donutilo ubrat všude tam, kde je to možné. Samozřejmě mě svým způsobem mrzí, že odcházím před koncem volebního období, ale na druhou stranu si myslím, že je čas, aby politické dění v Hustopečích vedla mladší generace a také mě v mém rozhodnutí utvrdily dlouhodobé názorové neshody s vedením města.

Co v roli Zastupitele považujete za svůj největší úspěch?

Jako jeden z úspěchů považuji, že jsem roli Zastupitele města zastával téměř čtyři volební období a zároveň dvě volební období jsem figuroval jako člen Finančního výboru a nyní necelé dvě jako jeho předseda. Mám radost, že jsme dokázali zlepšit a ovlivnit některé projednávané záležitosti jak z hlediska rozpočtu, tak také užitečnosti.

 Na co budete nejraději vzpomínat?

Nejraději budu vzpomínat na přátelské vztahy. I když jsme se ne vždy všichni názorově shodli, ve všech zastupitelstvech, kterých jsem byl součástí, byli podle mě dobří lidé, kterým šlo o město a jeho obyvatele.

 Už téměř 28 let stojíte v čele Základní školy Komenského. Řekla bych, že po takové době už to není jen povolání…

Máte pravdu, k 1.2.2018 budu ve funkci 28 let a tato škola je pro mě srdeční záležitost. Hodně mi dala, především pocit naplněnosti a štěstí. Mám radost ze změn, které se nám na škole povedlo realizovat, ať už se jedná o nové učebny nebo venkovní fasádu. Stále nás ale čeká spousta práce.

 Čemu se věnujete ve volném čase?

Rodině. Čas strávený s rodinou je jedna z věcí, které jsem se kvůli pracovním povinnostem nemohl věnovat tolik, kolik bych chtěl. V posledních letech na to proto kladu velký důraz. Mám kolem sebe sedm krásných rozumných žen (manželka, dcery a vnučky –pozn. redakce) a snažím se s nimi trávit maximum volného času. Mými osobními koníčky jsou potom kutilství a zahrada.

Co vás čeká v nejbližších měsících?

V nejbližší době bychom měli obdržet výsledky žádostí o dotace z Evropské unie na celkovou rekonstrukci školy a společně s Legatou Hustopeče usilujeme o získání dotace na sportovní halu, která by nahradila tu stávající, nafukovací. Pokud bychom dotace obdrželi, začneme projekty co nejdříve realizovat.

Za celou redakci přejeme hodně zdraví a pracovních úspěchů v řízení školy.

-kuk-

Mgr. Miroslav Patloka

  • narodil se 11.6.1954 ve Velkých Hostěrádkách na Břeclavsku, kde také vyrůstal
  • vystudoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity, obor Učitelství pro 2.stupeň ZŠ, fyzika – základy průmyslové výroby
  • na Základní školu Komenského nastoupil jako učitel v roce 1977
  • následně 5 let působil jako předseda odborové organizace všech škol na okrese Břeclav
  • v roce 1989 byl osloven kolektivem učitelů na Základní škole Komenského, zda by měl zájem o post ředitele. Tuto funkci zastává od 1.2.1990. Základní škola Komenského je počtem žáků druhá největší škola na Břeclavsku.
  • od roku 2002 byl členem Finančního výboru, od 2006 Zastupitelem a od roku 2010 také předsedou Finančního výboru města Hustopeče
  • ve svém volném čase se rád věnuje rodině a kutilství

Foto: rodinný archív