Select Page

Vinaři Hustopečska: lépe se prosadíme společně

V květnu letošního roku založila skupina devíti vinařství spolek nazvaný Vinaři Hustopečska. Slibují si od něj snazší propagaci, silnější slovo v regionu a možnost lépe zacílit na turisty.

Spolky mají obecně jednodušší propagaci, než samostatní vinaři, pomyslnou poslední kapkou pro nás byl loňský veletrh Wine Prague, kde hustopečští vinaři mezi spolky téměř zanikli. To jsme se rozhodli změnit,“ začíná své vyprávění technolog a spolumajitel Vinařství AURORA Vít Nevěděl a přiznává, že prvotní jednání nebyla snadná. „Každý vinař považuje za nejlepší jiné postupy a odrůdy, má jinou představu o pravidlech spolku apod.“

Členy spolku jsou Vinařství Aurora, Vinařství u Harmáčků, Vinařství Fabig, Vinařství Kamil Prokeš, Vinařství Klobása, Vinařství Rustikal, Vinařství Sedláček, Vinařství U Vrbů a Vinařství Vrátil Bohemia Canopus, jehož majitel Josef Vrátil je předsedou spolku.

„Může se k nám připojit kterýkoliv registrovaný vinař z Hustopečí a přilehlých obcí,“ říká Nevěděl a dodává, že za roční členský poplatek bude zajištěna propagace, mapky pro turisty, účast na vybraných akcích a další výhody.

Kromě webu www.vinarihustopecska.cz pracují také na otevření společné vinotéky v centru Hustopečí. „Naším cílem je nabídnout turistům místní vína, i když zrovna nejsou otevřené sklepy. Vinotéka bude mít pevnou otevírací dobu a bude nabízet ochutnávku a prodej vybraných vín členů spolku,“ vysvětluje Nevěděl.

-kuk-

Spolek tvoří aktuálně devět členů z Hustopečí a okolí.